Online User X
آموزش ساخت بیت رپ - دانلود بیت موسیقی در سبک های مختلف


تبلیغات شما در این مکان

دانلود بیت موسیقی در سبک های مختلف

وبلاگی برای دانلود بیت در انواع سبک های موسیقی پاپ,رپ,راک و...

آموزش ساخت بیت رپ
نویسنده : محسن حیدری - ساعت ٢:٢٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳٩٢
 

با سلام خدمت شما رفقای اهل موزیک

توی این پست میخوام یه آموزش واسه ساخت بیت رپ برای کسانی که به سبک رپ علاقه دارند رو ارائه بدم که امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره

در ضمن این آموزش واسه نرم افزار آهنگسازی اف ال استودیو هست و باز هم میگم که این فقط یه راه واسه پیشرفت شماست وگرنه 90% آهنگسازی به خلاقیت و هوش شما بستگی داره.

برای آموزش ساخت بیت رپ به ادامه مطلب مراجعه کنید.


برای ساخت بیت رپ یا همون آهنگ رپ اول برنامه اف ال استودیو رو باز کنید و سرعت یا همون تمپو آهنگ رو روی 95 قرار بدین و پترن 1 رو انتخاب کنید و از پوشه hiphop سمپل های hip_kick_3 و hip_snare_2 و hip_hat_2 رو انتخاب کنید و مانند عکس زیر اونها رو بچینید.

حالا ما یه ریتم در سبک هیپ هاپ داریم و وقت اینه که یه باس خوب به آهنگمون اضافه کنیم برای این کار پترن 2 رو انتخاب کنید و از پوشه sytrus وارد پوشه bass بشید و از بین باس ها deep2 رو انتخاب کنید و در پیانورول خانه ها را مانند عکس زیر بچینید.

حالا نوبت ملودی کار میمونه که برای این کار ابتدا پترن 3 رو انتخاب کنید و از بین پلاگین ها بعد از وارد شدن به پوشه sytrus پوشه short synth رو انتخاب واز آنجا پلاگین guitar harmonics رو انتخاب کنید و در پیانورول نت ها را مانند عکس زیر بچینید.

حالا میخوایم یه صدا ایجاد کنیم برای تغییر ریتم و و همچنین شروع شدن خواندن توسط خواننده که هم آهنگ از یکنواختی در بیاد هم زیبایی بیشتری به آهنگمون بده پس پترن 4 رو انتخاب کنید و سمپل هایی رو که برای ریتم انتخاب کرده بودید رو مانند شکل زیر بچینید.

در پترن 5 میخوام کاری کنیم که این کار برای تکراری نشدن آهنگ خیلی به دردتون میخوره و اینجا میخوایم در مقدمه آهنگ از این کار استفاده کنیم پس به پوشه 3x osc برید و پلاگین bp string رو انتخاب کنید و در پیانو رول مانند شکل زیر نت ها را بچینید.

در آخر هم پترن ها رو مانند عکس زیر بچینید

این فقط یه آموزش ساده برای ساخت یه آهنگ ساده در سبک رپ یا همون هیپ هاپ بود که امیدوارم تونسته باشم کمکی به شما در راه آهنگسازی شما کرده باشم.

در آخر هم سورس آهنگ رو گذاشتم که دانلود کنید

دانلود سورس

 

جدیدترین آهنگها و بیت ها و مطالب آموزشی موسیقی در www.dl-98.com

نویسنده: محسن حیدری